Vliv olivového oleje na lidské zdraví: k nezaplacení

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Olivový olej je v podvědomí mnoha lidí chápán jako velmi zdraví prospěšný. O olivovém oleji toho bylo již mnoho napsáno, bylo provedeno nespočet studií, aby se tento fakt nakonec potvrdil. Není lepšího a kvalitnějšího oleje než právě extra virgin-šťáva za studena vylisovaná z plodů olivovníku-oliv.

Španělské označení pro olej („aceite“) pochází z arabského slova az-zait, které má hebrejský původ a znamená „šťáva z oliv“. Proto se pouze španělské označení olivového oleje „aceite de oliva“ může považovat za pravý olej. Ostatní druhy olejů totiž nepocházejí z oliv, ale jsou lisované z různých druhů semen.

Máme na mysli jediný rostlinný olej, který se může konzumovat bez dalšího ošetření – tak, jak se extrahuje z plodů, bez potřeby rafinování. Tímto způsobem si uchovává veškeré své vlastnosti a vitamíny (A, D, K a zvláště vitamin E) a mastné kyseliny, které jsou prospěšné lidskému organismu. Na získání nejlepších olivových olejů je použito pouze mechanické lisování.

Rozdělení olivových olejů dle kvality jsme se věnovali detaliněji v třídílném seriálu o olivových olejích

Přírodní olivový olej není přínosný pouze pro své výživové kvality, ale také pro výjimečné léčivé a zdraví prospěšné vlastnosti. Využívá se dokonce i v kosmetice jako kavlitní základ pečujících přípravků. Je to z poloviny potrava, z poloviny lék, základ pro život. Lidské tělo musí být zkrátka dobře promazané. Stejně jako auto nebo jakýkoli jiný stroj.

Ten nejlepší olej (extra panenský) je znakem zdravé a vyvážené stravy, za jakou je ostatně považovaná ta středomořská. Je to zázračný produkt, který lidé už dlouhá staletí využívají a který kdysi někdo nazval „tekuté zlato“.

Kuchařské a výživové výhody olivového oleje

Není oprávněné tvrdit, že se extra panenský olivový olej má konzumovat pouze za studena a neslouží ke smažení. Jedná se o ten nejlepší olej a nezáleží na tom, jak jej budete používat. Je výborný do salátů, na chleba, do různých pokrmů, dětských kaší a také na pánev. Zde převyšuje ostatní – při správném způsobu smažení olivový olej vytvoří okolo potraviny povlak a téměř nepronikne dovnitř. Smažená potravina tak nenasákne olejem, ale zachová si uvnitř perfektní strukturu. Počet kalorií se tak příliš nezvýší, což je problém ostatních olejů při smažení. Kromě toho si potraviny mnohem lépe zachovají šťávu a další látky.

Ten nejlepší olivový olej si zachovává veškeré léčebné a výživové vlastnosti i při vyšších teplotách – oproti ostatním olejům snese i teploty nad 180 °C. Ačkoli je podle odborníků nejvhodnější teplotou na smažení 160 °C, z olivového oleje získáme vždycky více než z jakéhokoli jiného běžného oleje. Je důležité, aby byly potraviny co možná nejsušší – při smažení se pak nerozpadnou, což se týká hlavně brambor. Silná pánev přenáší lépe teplo do oleje a zabraňuje tak tomu, aby se olej brzo spálil.

Jelikož se jedná o nejodolnější olej, je ideální na smažení, a to zvláště olej vyrobený z odrůdy Picual, která je nejrozšířenější v oblasti Jaénu. Při správném postupu olej neztrácí své vlastnosti a může se znovu použít při dalším smažení, čímž převyšuje ostatní rostlinné oleje. Extra panenský olivový olej je mnohem lepší než jakýkoli jiný – přináší lepší smažení a navíc se může znovu použít. Při optimálních podmínkách se podle odborníků může použít pětkrát až šestkrát. Zde je důležité poznamenat, že by se nikdy neměl míchat použitý olej s novým, ani olivový olej s jiným olejem ze semen. Jedná se totiž o produkty s různou teplotou rozkladu. Méně odolné oleje, kam se řadí také již použitý olej, se spálí rychleji a znečistí olivový olej potenciálně nebezpečnými látkami, čímž se omezí možnost jeho dalšího použití.

 

Léčebné vlastnosti

Nikdo nepochybuje o tom, že přírodní olivový olej je přínosný pro zdraví. Jak tisíce let staré údaje, tak moderní odborné studie se shodují na tom, že konzumace přírodní šťávy z oliv má na lidský organismus blahodárný vliv.

Předtím než vyložíme, jak olivový olej přispívá k našemu zdraví, připomeneme závěry studií, které vypracovali profesoři kardiologie a klinické biochemie na lékařské fakultě v Zaragoze. Tyto studie ukázaly, že pouhé nahrazení slunečnicového oleje extra panenským olivovým olejem po dobu deseti týdnů sníží obsah cholesterolu v krvi průměrně o 13 %.

Tyto informace jsou uvedeny na adrese www.sabor-artesano.com. Z této stránky jsme také čerpali při vypracovávání následujícího seznamu, který zachycuje pozitivní účinky přírodního olivového oleje na různé systémy a ústrojí lidského těla.

 

Trávicí ústrojí

-      snižuje sekreci kyselých žaludečních šťáv

-      snižuje sekreční činnost slinivky břišní, aniž by ovlivnil stravitelnost potravin

-      zlepšuje vyprazdňování žlučníku, což zabraňuje tvorbě kamenů

-      zlepšuje vstřebávání výživných látek ve střevě, a to zvláště těch anorganických (například železa), čímž pomáhá při léčbě onemocnění jako je anémie

 

Kardiovaskulární systém

-      má za následek celkové snížení hladiny cholesterolu v krvi

-      snižuje hladinu LDL cholesterolu („špatný cholesterol“)

-      neovlivňuje hladinu HDL cholesterolu („dobrý cholesterol“)

-      stimuluje tvorbu vazodilatátorů (látky rozšiřující cévy) a zlepšuje průtok krve

-      snižuje možnost oxidace LDL cholesterolu, čímž zabraňuje infarktu atheromu (ukládání tukových látek do vnitřní stěny tepny, což může vést ke vzniku krevní sraženiny – atheromu)

-      snižuje krevní tlak

 

Oxidační procesy

-      přírodní olivový olej úspěšně bojuje proti buněčné oxidaci (působí proti rakovině), je prevencí řady onemocnění a dokonce působí proti předčasnému stárnutí

-      zlepšuje lipidový profil u pacientů trpících cukrovkou, snižuje glykémii, což v důsledku znamená snížení denních dávek inzulinu

Děti a staří lidé

Proslulý profesor Tallarico zastává názor, že pouze přírodní olivový olej má chemické složení podobné tukům obsažených v lidském mléce. Proto se olivový olej doporučuje pro dětskou výživu. Podporuje růst a metabolismus, protože obsah kyseliny linolové a linolenové je vysoký stejně jako v mateřském mléce a právě tyto složky jsou důležité pro výživu dětí.

Extra panenský olivový olej je také vhodný pro starší lidi, protože je bohatý na vitamín E a působí antioxidačně na buněčnou membránu. Pomáhá tak předcházet ateroskleróze a jejím rizikům. Složky olivového oleje bojují proti oxidaci a snižují tak množství volných radikálů, které urychlují celkový proces stárnutí pleti a vnitřních orgánů.

Je to výborná potravina a čistá přírodní medicína. Navíc je olivový olej vhodný při jaterních onemocněních, protože na rozdíl od pevných tuků nezatěžuje játra ani slinivku během trávení a asimilace (vstřebávání živin).

Další léčebná použití

Existují doklady, že se již v prvním století používaly olivové listy spolu s medem a olejem na hojení vředů. V té době se olej používal také na snížení horečky, svalovou únavu a tetanické křeče.

Kromě toho, že působí protizánětlivě a slouží jako analgetikum, se může používat jako projímadlo, změkčovadlo stolice a chrání před střevními záněty.

V homeopatii se výluh z olivových listů a slupek předepisuje na vysoký tlak. Obsahuje totiž hořký glykosid, který má hypotenzní účinek.

Dermatologové doporučují olivový olej pro čištění pleti, které má předcházet nanesení léčebných mastí. Používá se také jako přípravek k potírání kůže při léčbě kožních onemocnění, některých dermatóz a spálenin.

V Keni a Tanzánii Masajové používají dokonce pomleté kořeny olivovníku, aby se chránili před malárií (což je čistě homeopatická praktika).

 

Léčivé prostředky

Působí proti kouření: Říká se, že mnoho lidí přestalo s kouřením díky olivovému oleji. Dát si pět kapek extra panenského olivového oleje každé ráno na lžičku (nejlépe stříbrnou, aby se nenarušila kyselost oleje) postačí s trochou vůle k postupnému překonání závislosti na nikotinu. Jedná se o lidovou moudrost.

Artróza: 80 gramů sušeného květu heřmánku nechte vylouhovat dvacet dní na slunci v půl litru olivového oleje. Přeceďte a používejte na masáže.

Žlučník: Na žlučníkové kameny si dejte každý den na lačno lžící extra panenského olivového oleje.

Ekzémy: Masírujte postiženou oblast extra panenským olivovým olejem.

Dásně: Časté žvýkání čerstvých listů oliv zaručuje zdravé dásně.

Zácpa: Heřmánkový čaj smíchejte s polévkovou lžící extra panenského olivového oleje.

Vysoký krevní tlak: 40 gramů olivových  listů uvařte v litru vody, přeceďte, oslaďte a pijte dvě sklenice denně.

Ušní zánět: Dvě kapky vlažného olivového oleje nalijte do ucha nebo použijte vatovou štětičku namočenou v olivovém oleji.

Revmatismus: Smíchejte extra panenský olivový olej s trochou kafru a míchejte, dokud se kafr nerozpustí. Masírujte postiženou oblast. Bolest se okamžitě zmírní.

Vyvrtnutí, svalové bolesti, záněty šlach a záněty nervů: Masáž postiženého místa směsí vyrobenou z přírodního olivového oleje a rozdrceného česneku přináší okamžitou úlevu.

zdroje informací:

www.naturvie.es

www.pagobaldiosancarlos.com

http://www.abc.es/20101120/estilo-gastronomia/diez-mejores-aceites-201011191305.html

http://www.oliveoiltimes.com/

 

Líbil se Vám článek? Budeme mít radost, když mu dáte like nebo ho budete sdílet s Vašimi přáteli.

Sledovat nás můžete také na Facebooku a budete vědět o  našich příspěvcích jako první.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Olivové oleje. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář